Media


Er is veel interesse in de internationale media voor onze studies, en ons onderzoek behoort dan ook tot de top 1% wereldwijd van al het ooit gepubliceerde onderzoek qua media aandacht. Dit betreft vaak stukken in nieuwszenders of -tijdschriften (bijvoorbeeld de New York Times, the Times, BBC, NBC, CNN, The Guardian) maar ook in de populaire media zoals bijvoorbeeld de televisieserie The Big Bang Theory, The Economist of de Scientific American. Het is niet mogelijk om hier te verwijzen naar alle media items, maar we zullen hieronder een selectie weergeven met links naar stukken in de media waarin onze resultaten zijn besproken.


New York Times (2020): https://www.nytimes.com/2020/05/05/parenting/mommy-brain-science.html

 

Boston Globe:  https://www.bostonglobe.com/magazine/2018/07/17/pregnant-women-care-ignores-one-most-profound-changes-new-mom-faces/CF5wyP0b5EGCcZ8fzLUWbP/story.html?p1=HP_Special

 

The Guardian: https://www.theguardian.com/science/2016/dec/19/pregnancy-causes-long-term-changes-to-brain-structure-says-study

 

New York Times: http://www.nytimes.com/2016/12/19/health/pregnancy-brain-change.html?_r=0

 

The Times: http://www.thetimes.co.uk/article/why-baby-brain-could-be-nature-s-gift-to-mothers-z2nxnhhsc

 

Wall Street Journal: https://www.wsj.com/articles/momnesia-no-pregnancy-may-boost-intelligence-1493302890

 

USA today: https://www.usatoday.com/story/news/2017/05/02/yes-womens-brains-do-shrink-during-pregnancy----but-turns-out-s-probably-good-thing/101190032/

 

BBC News: http://www.bbc.com/news/health-38341901

 

CNN: http://edition.cnn.com/2016/12/22/health/pregnancy-brain-changes/

 

CBS News: http://www.cbsnews.com/news/pregnancy-brain-changes-may-prepare-women-for-motherhood-new-baby/

en wat beeldmateriaal: https://www.youtube.com/watch?v=K9CUQ9wXVKI

 

ABC News: http://abcnews.go.com/Health/pregnancy-result-long-term-mothers-brain/story?id=44292231

 

Fox News: http://www.foxnews.com/health/2016/12/19/brain-changes-seen-in-pregnancy-may-help-preparing-for-baby.html

 

NBC: http://www.nbc-2.com/story/34088545/brain-changes-seen-in-pregnancy-may-help-preparing-for-baby

 

LA Times: http://www.latimes.com/science/sciencenow/la-sci-sn-pregnancy-brain-changes-20161220-story.html

 

Science: http://www.sciencemag.org/news/2016/12/pregnancy-can-resculpt-women-s-brains-2-years

 

Scientific American: https://www.scientificamerican.com/article/pregnancy-causes-lasting-changes-in-a-womans-brain/

 

The Economist: http://www.economist.com/news/science-and-technology/21712093-new-mothers-experience-reductions-volume-grey-matter-their

 

Popular Science: http://www.popsci.com/pregnancy-re-wires-brains-moms-to-be

 

New Scientist: https://www.newscientist.com/article/2116527-becoming-a-mother-may-change-the-brain-to-read-babys-mind/

 

Boston Herald: http://www.bostonherald.com/lifestyle/health/2016/12/brain_changes_seen_in_pregnancy_may_help_preparing_for_baby

 

Washington Post: https://www.washingtonpost.com/news/to-your-health/wp/2016/12/19/pregnancy-changes-the-brain-for-as-long-as-two-years/?utm_term=.0b2be1c285f8

 

Huffington Post: http://www.huffingtonpost.com/entry/womens-brain-structure-may-change-during-pregnancy-to-prep-for-motherhood_us_58596b83e4b03904470aeb3e

 

STATnews: https://www.statnews.com/2016/12/19/pregnancy-mother-brain/

 

Science News: https://www.sciencenews.org/article/pregnancy-linked-long-term-changes-moms-brain

 

Today: http://www.today.com/health/pregnancy-brain-real-helps-women-be-better-mothers-t106168

 

Business Insider: http://www.businessinsider.com/pregnancy-changes-a-womans-brain-for-at-least-2-years-after-giving-birth-2016-12?international=true&r=US&IR=T

 

Science Daily: https://www.sciencedaily.com/releases/2016/12/161219115224.htm

 

Science Alert: http://www.sciencealert.com/pregnancy-changes-a-woman-s-brain-structure-for-at-least-2-years-after-giving-birth

 

News Max: http://www.newsmax.com/TheWire/post-natal-brain-changes-mothers/2016/12/21/id/765086/

 

Philly Voice: http://www.phillyvoice.com/brain-changes-seen-in-pregnancy-may-help-preparing/

 

The Berry: http://theberry.com/2016/12/21/pregnancy-brain-is-actually-a-thing-says-science-mb/

 

Medical Daily: http://www.medicaldaily.com/science-behind-pregnancy-brain-why-pregnant-women-experience-grey-matter-loss-406765

 

Cosmos magazine: https://cosmosmagazine.com/biology/how-pregnancy-remodels-the-brain

 

Ars Technica: http://arstechnica.com/science/2016/12/pregnancy-brain-means-reductions-in-grey-matter-for-new-mothers/

 

MNN: http://www.mnn.com/family/babies-pregnancy/stories/baby-brain-real-study-proves

 

The Globe Gazette: http://globegazette.com/features/brain-changes-seen-in-pregnancy-may-help-preparing-for-baby/article_d2383eef-a007-5def-b964-b72d83d4fbd1.html

 

The Boston Globe: https://www.bostonglobe.com/news/nation/2016/12/19/brain-changes-seen-pregnancy-may-help-prepare-for-baby/nfI3UVWkloa7JFc2nM1PUP/story.html

 

Breaking News: http://breaking100news.com/uk/science/pregnancy-brain-women-see-long-lasting-structural-changes-to-brains-during-pregnancy/

 

The Daily Times: http://dailytimes.com.pk/infotainment/27-Dec-16/pregnancy-changes-a-womans-brain

 

New Tonight Africa: http://newstonight.co.za/content/pregnancy-causes-lifelong-changes-woman-s-brain-study

 

Times Live: http://www.timeslive.co.za/lifestyle/2016/12/20/Pregnancy-changes-a-womans-brain-study

 

Telegraph Herald: http://www.telegraphherald.com/news/national_world/article_7882e849-7505-522e-a5b3-c755178ea98c.html

 

 

Een kleine selectie van interessante blogs en websites voor zwangere vrouwen en moeders die ons werk bespreken:

 

What to Expect (www.whattoexpect.com): https://www.whattoexpect.com/wom/first-year/mom-brain-is-real-and-surprise-it-actually-makes-you-a-better-mom

 

Baby Center (www.babycenter.com): https://www.babycenter.com/0_pregnancy-brain-why-it-happens-and-how-to-be-less-forgetful_236.bc

 

Care (www.care.com): https://www.care.com/c/stories/8311/new-study-provides-evidence-that-pregnancy-ch/

 

Healthy Mummy (www.healthymummy.com): https://www.healthymummy.com/baby-brain-lasts-for-two-years-after-birth/

 

Mommy Nearest (www.mommynearest.com): https://www.mommynearest.com/article/pregnancy-brain-is-real-just-not-in-the-way-you-thought

 

Very Well Family (www.verywellfamily.com): https://www.verywellfamily.com/pregnancy-brain-4156471

 

Baby Gaga (www.babygaga.com): https://www.babygaga.com/15-ways-pregnancy-changes-a-womans-brain/

 

 

Een selectie van de Nederlandse pers:

 

Volkskrant (2020): https://www.volkskrant.nl/de-gids/opvoeden-je-bent-moeder-en-hebt-het-geheugen-van-een-goudvis-hoe-kan-dat~b87d1ca0/?utm_source=link&utm_medium=app&utm_campaign=shared%20content&utm_content=free

 

'De Kennis van Nu' (2019) heeft een leuke aflevering over het moederbrein gemaakt waarin ons onderzoek wordt belicht: https://www.ntr.nl/De-Kennis-van-Nu/19/detail/De-Kennis-van-Nu/VPWON_1297942

 

NRC Handelsblad: https://www.nrc.nl/nieuws/2016/12/19/zwangerschap-verandert-moederhersenen-5854400-a1537397

 

NWO: http://www.nwo.nl/actueel/nieuws/2016/magw/zwangerschap-verandert-vrouwelijke-hersenstructuur.html

 

Volkskrant: http://www.volkskrant.nl/wetenschap/brein-zwangere-vrouw-krimpt-en-verandert-blijvend~a4436981/

 

Noords-Hollands Dagblad: http://www.noordhollandsdagblad.nl/gezond/nieuws/article28876656.ece/Zwangerschap-verandert-hersenen-jonge-moeders

 

Leidsch Dagblad: http://www.leidschdagblad.nl/regionaal/leidenenregio/article28876656.ece/Zwangerschap-verandert-hersenen-jonge-moeders?lref=R3

 

Universiteit Leiden: https://www.universiteitleiden.nl/nieuws/2016/12/zwangerschap-verandert-structuur-van-de-hersenen

 

NEMO: https://www.nemokennislink.nl/publicaties/zwangerschap-de-geboorte-van-een-moeder

 

Eos wetenschap: http://eoswetenschap.eu/artikel/zwangerschap-verandert-je-brein

 

Nationale Zorggids: https://www.nationalezorggids.nl/kraamzorg/nieuws/35508-zwangerschap-verandert-vrouwelijke-hersenstructuur.html

 

Unity: http://www.unity.nu/Artikelen/leiden/hersenvolume-van-de-vrouw-neemt-af-na-bevalling

 

De kennis van nu: http://www.dekennisvannu.nl/site/artikel/Het-zwangere-brein-bestaat-echt/8737

 

Metro: http://nl.metrotime.be/2016/12/21/must-read/brein-vrouwen-wordt-kleiner-zwangerschap/)

 

Vogue: http://www.vogue.nl/artikel/een-zwangerschap-maakt-nieuwe-moeders-slimmer-zo-blijkt-uit-dit-onderzoek

 

Welingelichte kringen: http://www.welingelichtekringen.nl/wetenschap/644089/de-hersenen-van-zwangere-vrouwen-veranderen-blijvend.html

 

Radar: http://radar.avrotros.nl/nieuws/detail/hersenen-veranderen-tijdens-de-zwangerschap/

 

24baby: https://www.24baby.nl/zwanger/gezondheid/verandering-hersenen-zwangerschap/